LoginPress - Customizing the WordPress Login - en to pl_PL translation catalogue (427 entries)

en:  Customize the "Lost your password" and "Register" text section under the form.
pl_PL:  Dostosuj sekcję tekstową "Zgubiłem hasło" i "Zarejestruj się" pod formularzem.

en:  I upgraded to LoginPress Pro
pl_PL:  Zaktualizowałem do LoginPress Pro

en:  | %1$s Opt Out %2$s
pl_PL:  | %1$s Rezygnacja %2$s

en: "Back to" Background Color:
pl_PL: "Powrót do" Background Color:

en: "Back to" Text Color:
pl_PL: "Powrót do" Text Color:

en: "Back to" Text Decoration:
pl_PL: "Powrót do" Dekoracji Tekstowej:

en: "Back to" Text Font Size:
pl_PL: "Powrót do" Rozmiar czcionki tekstowej:

en: "Back to" Text Hover Color:
pl_PL: "Powrót do" Text Hover Color:

en: "Copyright" Background Color:
pl_PL: Kolor tła "copyright":

en: "Copyright" Text Color:
pl_PL: Kolor tekstu "copyright":

en: %1$s %2$s and %3$s %4$s
pl_PL: %1$s %2$s i %3$s %4$s

en: %1$s %2$s, %3$s %4$s and %5$s %6$s
pl_PL: %1$s %2$s, %3$s %4$s i %5$s %6$s

en: %1$s Hey %2$s,  %4$s If you opt-in some data about your installation of LoginPress will be sent to WPBrigade.com (This doesn't include stats)%4$s and You will receive new feature updates, security notifications etc %5$sNo Spam, I promise.%6$s %4$s%4$s Help us %7$sImprove LoginPress%8$s %4$s %4$s
pl_PL: %1$s Hey %2$s, %4$s Jeśli zdecydujesz się na instalację LoginPress zostanie wysłany do WPBrigade.com (nie obejmuje to statystyk)%4$s i otrzymasz nowe aktualizacje funkcji, powiadomienia o bezpieczeństwie itp. %5$sNo Spam, obiecuję.%6$s %4$s%4$s Pomóż nam %7$sImprove LoginPress%8$s %4$s %4$s

en: %1$s Settings %2$s | %3$s Customize %4$s
pl_PL: %1$s Ustawienia %2$s | %3$s Dostosuj %4$s

en: %1$s will be replaced with the current year.
pl_PL: %1$s zostanie zastąpiony bieżącym rokiem.

en: %1$sError:%2$s Invalid Email Address
pl_PL: %1$sError:%2$s Błędny adres email

en: %1$sError:%2$s Invalid Email Address.
pl_PL: %1$sBłąd: %2$s nieprawidłowy adres e-mail.

en: %1$sError:%2$s Invalid Password.
pl_PL: %1$sBŁĄD:%2$s Nieprawidłowe hasło.

en: %1$sError:%2$s Invalid Username.
pl_PL: %1$sError:%2$s Błędna nazwa użytkownika.

en: %1$sError:%2$s Invalid username or email.
pl_PL: %1$sBŁĄD:%2$s Błędna nazwa użytkownika lub hasło.

en: %1$sError:%2$s Passwords Don't match.
pl_PL: %1$s Błąd: %2$s hasła nie pasują.

en: %1$sError:%2$s Please enter your password twice.
pl_PL: %1$s Błąd:%2$s Wprowadź dwukrotnie swoje hasło.

en: %1$sError:%2$s Please type your email address.
pl_PL: %1$sBŁĄD:%2$s Wpisz swój adres e-mail.

en: %1$sError:%2$s The email address isn't correct.
pl_PL: %1$s Błąd: %2$s Adres e-mail jest nieprawidłowy.

en: %1$sError:%2$s The email address isn't correct..
pl_PL: %1$sBŁĄD:%2$s Adres email jest nieprawidłowy.

en: %1$sError:%2$s The password field is empty.
pl_PL: %1$sError:%2$s Pole hasła jest puste.

en: %1$sError:%2$s The username field is empty.
pl_PL: %1$sError:%2$s Pole nazwy użytkownika jest puste.

en: %1$sError:%2$s This email is already registered, please choose another one.
pl_PL: %1$sBŁĄD:%2$s Ten adres e-mail jest już zarejestrowany, proszę wybrać inny.

en: %1$sError:%2$s This username is already registered. Please choose another one.
pl_PL: %1$sError:%2$s Ta nazwa użytkownika jest już zarejestrowana. Proszę wybrać inną.

en: %1$sPrivacy Policy%2$s.
pl_PL: %1$s Privacy Policy%2$s.

en: %3$sEverything else is customizable through %1$sWordPress Customizer%2$s.%4$s
pl_PL: %3$s Wszystko inne można dostosować za pomocą %1$sWordPress Customizer%2$s. %4$s

en: %s Activated.
pl_PL: %s Aktywowano.

en: %s Deactivated.
pl_PL: %s Dezaktywowano.

en: %s Something Wrong.
pl_PL: %s Coś nie tak.

en: <p>This page is used by %1$s to preview the login page in the Customizer.</p>
pl_PL: <p>Ta strona jest używana przez %1$s do podglądu strony logowania w programie Customizer.</p>

en: <strong>Biggest Summer Deal</strong> in the WordPress Universe! Get <strong>LoginPress Pro and all Premium Add-ons</strong> with <strong>20%% OFF</strong> [Limited Availability].<a href="https://loginpress.pro/pricing/?utm_source=loginpress-lite&utm_medium=freepluginbanner-button&utm_campaign=early20" target="_blank" style="text-decoration: none;"><span class="dashicons dashicons-smiley" style="margin-left: 10px;"></span> Grab The Deal</a>
    					<a href="%1$s" style="text-decoration: none; margin-left: 10px;"><span class="dashicons dashicons-dismiss"></span> I'm good with free version</a>
pl_PL: <strong>Największa letnia oferta</strong> we wszechświecie WordPress! Pobierz <strong>LoginPress Pro i wszystkie dodatki Premium</strong> z <strong>20%% OFF</strong> [ograniczona dostępność].<a href="https://loginpress.pro/pricing/?utm_source=loginpress-lite&utm_medium=freepluginbanner-button&utm_campaign=early20" target="_blank" style="text-decoration: none;"><span class="dashicons dashicons-smiley" style="margin-left: 10px;"></span> Grab The Deal</a>
    					<a href="%1$s" style="text-decoration: none; margin-left: 10px;"><span class="dashicons dashicons-dismiss"></span> I'm good with free version</a>

en: <strong>Biggest Winter Deal</strong> in the WordPress Universe! Get <strong>LoginPress Pro and all Premium Add-ons</strong> with <strong>20%% OFF</strong> [Limited Availability].<a href="https://loginpress.pro/pricing/?utm_source=loginpress-lite&utm_medium=freepluginbanner-button&utm_campaign=early20" target="_blank" style="text-decoration: none;"><span class="dashicons dashicons-smiley" style="margin-left: 10px;"></span> Grab The Deal</a>
      					<a href="%1$s" style="text-decoration: none; margin-left: 10px;"><span class="dashicons dashicons-dismiss"></span> I'm good with free version</a>
pl_PL: <strong>Największa zimowa oferta</strong> we wszechświecie WordPress! Pobierz <strong>LoginPress Pro i wszystkie dodatki Premium</strong> z <strong>20%% OFF</strong> [ograniczona dostępność].<a href="https://loginpress.pro/pricing/?utm_source=loginpress-lite&utm_medium=freepluginbanner-button&utm_campaign=early20" target="_blank" style="text-decoration: none;"><span class="dashicons dashicons-smiley" style="margin-left: 10px;"></span> Grab The Deal</a>
      					<a href="%1$s" style="text-decoration: none; margin-left: 10px;"><span class="dashicons dashicons-dismiss"></span> I'm good with free version</a>

en: Activate
pl_PL: Aktywuj

en: Activate Plugin
pl_PL: Aktywacja wtyczki

en: Activate Social Login addon to use following settings.
pl_PL: Activeer de Social Login-invoegtoepassing om de volgende instellingen te gebruiken.

en: Activating %s...
pl_PL: Aktywacja %s...

en: Active, Deactive, Uninstallation and How you use this plugin's features and settings. This is limited to usage data. It does not include any of your sensitive LoginPress data, such as traffic. This data helps us learn which features are most popular, so we can improve the plugin further.
pl_PL: Aktywny, Deaktywny, Odinstalacja i Jak korzystać z funkcji i ustawień tego pluginu. Ogranicza się to do danych dotyczących użytkowania. Nie zawiera on żadnych wrażliwych danych LoginPress, takich jak ruch drogowy. Dane te pomagają nam dowiedzieć się, które funkcje są najbardziej popularne, dzięki czemu możemy jeszcze bardziej udoskonalić wtyczkę.

en: Add a custom favicon specific for your login page
pl_PL: Dodawanie niestandardowego faviconu specyficznego dla strony logowania

en: Add-Ons
pl_PL: Dodatki

en: Admin Notices
pl_PL: Zawiadomienia administracyjne

en: All Plugin Integrations
pl_PL: Alle plug-inintegraties

en: Allow and Continue
pl_PL: Zezwól i kontynuuj

en: Analytify is reshaping Google Analytics in WordPress. See Social Media, Keywords, Realtime, Country, Mobile and Browsers Statistics under pages and posts.
pl_PL: Analytify przekształca Google Analytics w WordPress. Zobacz Media społecznościowe, słowa kluczowe, statystyki w czasie rzeczywistym, kraj, urządzenia mobilne i przeglądarki pod stronami i postami.

en: Animated Wapo
pl_PL: Animowane Wapo

en: Animated Wapo 2
pl_PL: Animowane Wapo 2

en: Anonymous feedback
pl_PL: Anonimowe informacje zwrotne

en: Auto Login
pl_PL: Logowanie automatyczne

en: Automatically redirects the login
pl_PL: Automatycznie przekierowuje login

en: Back To Site Text
pl_PL: Powrót do tekstu strony internetowej

en: Background
pl_PL: Tło

en: Background Color:
pl_PL: Kolor tła:

en: Background Gallery:
pl_PL: Galeria tła:

en: Background Image
pl_PL: Obrazek tła

en: Background Image Size:
pl_PL: Rozmiar obrazu w tle

en: Background Image:
pl_PL: Zdjęcie w tle:

en: Background Repeat:
pl_PL: Powtarzanie tła:

en: Background Video
pl_PL: Tło video

en: Background Video:
pl_PL: Wideo w tle:

en: Bikers
pl_PL: Rowerzystów

en: Boost community logins with social and captcha support.
pl_PL: Vergroot het aantal community-aanmeldingen met ondersteuning voor sociale media en captcha.

en: Border (Example: 2px dotted black):
pl_PL: Obramowanie (przykład: 2px w kropki):

en: Both Username Or Email Address
pl_PL: Zarówno nazwa użytkownika, jak i adres e-mail

en: Bottom
pl_PL: Spód

en: Button Border (Hover):
pl_PL: Przycisk Granica (Hover):

en: Button Border Color:
pl_PL: Przycisk Kolor graniczny:

en: Button Bottom Padding:
pl_PL: Wyściółka dolna przycisku:

en: Button Box Shadow:
pl_PL: Cień pola przycisku:

en: Button Color (Hover):
pl_PL: Kolor przycisku (najech):

en: Button Color:
pl_PL: Kolor przycisku:

en: Button Size:
pl_PL: Rozmiar guzika:

en: Button Text Color (Hover):
pl_PL: Kolor tekstu przycisku (kursor):

en: Button Text Color:
pl_PL: Kolor tekstu przycisku:

en: Button Top Padding:
pl_PL: Wyściółka górnego przycisku:

en: Buy %s now
pl_PL: Kup %s teraz

en: Buy Now
pl_PL: Kup teraz

en: CAPTCHA Protection Settings
pl_PL: Ustawienia ochrony CAPTCHA

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Cannot decode the response content
pl_PL: Nie można zdekodować treści odpowiedzi

en: Caps Lock is on
pl_PL: Caps Lock jest włączony

en: Change
pl_PL: Zmień

en: Change Video
pl_PL: Zmień wideo

en: Cheatin&#8217; huh?
pl_PL: Oszukujemy, co?

en: Choose File
pl_PL: Wybierz plik

en: Choose Theme
pl_PL: Wybierz motyw

en: Choose the roles for password reset forcefully to secure the site's security.
pl_PL: Wybierz role do wymuszenia resetowania hasła, aby zapewnić bezpieczeństwo witryny.

en: Company
pl_PL: Firma

en: Confirm Password
pl_PL: Potwierdź hasło

en: Contact us for Custom Design
pl_PL: Skontaktuj się z nami w sprawie Custom Design

en: Copyright Note:
pl_PL: Uwaga dotycząca praw autorskich:

en: Corporate
pl_PL: Komercyjny

en: Creates a login widget
pl_PL: Tworzy widget logowania

en: Custom CSS doesn't make effect live. For preview please save the setting and visit %1$s login%2$s page or after save refresh the customizer.
pl_PL: Niestandardowy CSS nie działa na żywo. Aby uzyskać podgląd, zapisz ustawienie i odwiedź stronę logowania %1$s %2$s lub po zapisaniu odśwież konfigurator.

en: Custom CSS/JS
pl_PL: Własny CSS/JS

en: Custom Design
pl_PL: Projekt niestandardowy

en: Custom JS doesn't make effect live. For preview please save the setting and visit %1$s login%2$s page or after save refresh the customizer.
pl_PL: Custom JS nie działa na żywo. Aby uzyskać podgląd, zapisz ustawienie i odwiedź stronę logowania %1$s %2$s lub po zapisaniu odśwież konfigurator.

en: Custom Password Fields
pl_PL: Niestandardowe pola hasła

en: Customize CSS:
pl_PL: Dostosuj CSS:

en: Customize Forget Form
pl_PL: Dostosuj formularz zapomnienia

en: Customize JS:
pl_PL: Dostosuj JS:

en: Customize Login Form
pl_PL: Dostosuj formularz logowania do własnych potrzeb

en: Customize Your Logo Section
pl_PL: Dostosuj swoją sekcję logo

en: Customize Your WordPress Login Page with LoginPress :)
pl_PL: Dostosuj swoją stronę logowania WordPress za pomocą LoginPress :)

en: Customize the "Back to" text section under the form.
pl_PL: Dostosuj sekcję tekstową "Powrót do" pod formularzem.

en: Customize the background Image.
pl_PL: Dostosuj obraz tła.

en: Customize the background Video.
pl_PL: Dostosuj wideo w tle.

en: Customize the copyright note and branding sections at the footer of login page.
pl_PL: Dostosuj sekcje dotyczące praw autorskich i branding w stopce strony logowania.

en: Customize the form logo.
pl_PL: Dostosuj logo formularza.

en: Customize the login page meta tags.
pl_PL: Dostosuj metatagi strony logowania.

en: Customizer
pl_PL: Dostosowanie

en: Day
pl_PL: Dia

en: Days
pl_PL: Dni

en: Deactivating %s...
pl_PL: %s Aktywowano.

en: Default
pl_PL: Domyślny

en: Default Settings Restored.
pl_PL: Przywrócono ustawienia domyślne.

en: Disable Logo:
pl_PL: Wyłącz logo:

en: Dismiss notification
pl_PL: Odrzucenie zgłoszenia

en: Documentation
pl_PL: Dokumentacja

en: Download Log File
pl_PL: Pobierz plik dziennika

en: Email Address
pl_PL: Adres e-mail

en: Email Already Exist Message:
pl_PL: Email Już istniejąca wiadomość e-mail:

en: Empty Email Message:
pl_PL: Pusta wiadomość e-mail:

en: Empty Password Message:
pl_PL: Puste hasło:

en: Empty Username Message:
pl_PL: Pusta wiadomość z nazwą użytkownika:

en: Enable "Back to" Text:
pl_PL: Włączyć opcję "Powrót do tekstu":

en: Enable Background Image?
pl_PL: Włączyć obraz tła?

en: Enable Background Video?
pl_PL: Włączyć wideo w tle?

en: Enable Copyright Note:
pl_PL: Włącz notatkę dotyczącą praw autorskich:

en: Enable Footer Text:
pl_PL: Włącz tekst Footera:

en: Enable Form Transparency:
pl_PL: Włącz przezroczystość formularza:

en: Enable PCI Compliance
pl_PL: Włączanie zgodności ze standardem PCI

en: Enable Password Strength
pl_PL: Włącz siłę hasła

en: Enable Password Strength on
pl_PL: Włącz siłę hasła

en: Enable to add %1$sCustom Password Fields%2$s to the Registration Form.
pl_PL: Włącz, aby dodać %1$sNiestandardowe pola hasła%2$s do formularza rejestracyjnego.

en: Enable to add %1$sPCI Compliance%2$s to WordPress Login Forms.
pl_PL: Włącz, aby dodać %1$szgodność PCI%2$s do formularzy logowania WordPress.

en: Enable to enforce password reset after certain duration.
pl_PL: Włącz, aby wymusić resetowanie hasła po upływie określonego czasu.

en: Enable to keep the %1$sRemember Me%2$s option always checked on the Login Page.
pl_PL: Włącz, aby opcja %1$sZapamiętaj mnie%2$s była zawsze zaznaczona na stronie logowania.

en: Enable to remove %1$sLanguage Switcher Dropdown%2$s on Login Forms.
pl_PL: Włącz, aby usunąć %1$sLista rozwijana przełącznika języków%2$s w formularzach logowania.

en: Enable to remove all custom settings made %1$s by LoginPress upon uninstall.
pl_PL: Włącz, aby usunąć wszystkie niestandardowe ustawienia wprowadzone %1$s przez LoginPress po odinstalowaniu.

en: Enable to remove all custom settings made %1$s by LoginPress-Pro upon uninstall.
pl_PL: Włącz, aby usunąć wszystkie niestandardowe ustawienia %1$s wprowadzone przez LoginPress-Pro podczas odinstalowywania.

en: Enable to reset customizer settings.%1$sNote: All your customization will be reverted back to the LoginPress default theme.%2$s
pl_PL: Włącz, aby zresetować ustawienia konfiguratora. %1$s Uwaga: Wszystkie dostosowania zostaną przywrócone do domyślnego motywu LoginPress. %2$s

en: Enable to show password strength meter.
pl_PL: Włącz, aby wyświetlić wskaźnik siły hasła.

en: Error Message:
pl_PL: Komunikat błędu:

en: Error Messages
pl_PL: Komunikaty o błędach

en: Error: %s
pl_PL: Błąd: %s

en: Everybody needs a control of their Login page. This will help you to track your login attempts by each user. You can limit the login attempts for each user. Brute force attacks are the most common way to gain access to your website. This add-on acts as a sheild to these hacking attacks and gives you control to set the time between each login attempts.
pl_PL: Każdy musi mieć kontrolę nad swoją stroną logowania. Pomoże Ci to śledzić próby logowania przez każdego użytkownika. Możesz ograniczyć próby logowania dla każdego użytkownika. Ataki siłowe są najczęstszym sposobem uzyskania dostępu do Twojej witryny. Ten dodatek działa jak osłona dla tych ataków hakerskich i daje kontrolę nad ustawieniem czasu między kolejnymi próbami logowania.

en: Export
pl_PL: Eksport

en: Export LoginPress Settings.
pl_PL: Eksportuj ustawienia LoginPress.

en: Export Settings:
pl_PL: Ustawienia eksportu:

en: Extend LoginPress with these add-ons and supercharge your login pages.
pl_PL: Rozszerzyć LoginPress z tymi dodatkami i doładować swoje strony logowania.

en: Extend the functionality of LoginPress with these awesome Add-ons
pl_PL: Rozszerz funkcjonalność LoginPress dzięki tym niesamowitym dodatkom

en: FLAT 50% OFF
pl_PL: MIESZKANIE 50% ZNIŻKI

en: Fitness
pl_PL: Fitnes

en: Footer Background Color:
pl_PL: Kolor tła Footera:

en: Footer Text Color:
pl_PL: Kolor tekstu stopki:

en: Footer Text Hover Color:
pl_PL: Kolor tekstu stopki Unosić się:

en: For assistance with the free plugin, visit the %1$s plugin support forums%2$s.
pl_PL: Aby uzyskać pomoc dotyczącą bezpłatnej wtyczki, odwiedź %1$s forum pomocy technicznej dla wtyczek%2$s.

en: For premium features, add-ons, or priority email support, %1$s upgrade to pro%2$s.
pl_PL: Aby uzyskać dostęp do funkcji premium, dodatków lub priorytetowego wsparcia e-mailowego, %1$s zaktualizuj wersję do wersji pro%2$s.

en: For premium features, add-ons, or priority email support, submit your query through %1$sour support page%2$s!
pl_PL: Aby uzyskać dostęp do funkcji premium, dodatków lub priorytetowego wsparcia e-mailowego, prześlij swoje zapytanie za pośrednictwem %1$s naszej strony pomocy technicznej %2$s!

en: Force Password Reset
pl_PL: Wymuś resetowanie hasła

en: Forget Form Background Color:
pl_PL: Zapomnij o kolorze tła formularza:

en: Forget Form Background Image:
pl_PL: Zapomnij o obrazie tła w postaci formularza:

en: Forget Password Message:
pl_PL: Zapomnij o wiadomości na temat hasła:

en: Form Background Color:
pl_PL: Kolor tła formularza:

en: Form Background Image:
pl_PL: Formularz Obraz tła:

en: Form Footer
pl_PL: Stopka formularza

en: Form Logo
pl_PL: Logo formularza

en: Form Minimum Height:
pl_PL: Formularz Minimalna wysokość:

en: Form Padding:
pl_PL: Formularz Padding:

en: Form Radius:
pl_PL: Formować Radius:

en: Form Shadow Opacity:
pl_PL: Formularz "Cień nieprzejrzystości":

en: Form Shadow:
pl_PL: Forma Shadow:

en: Form Width:
pl_PL: Szerokość formy:

en: Get New Password
pl_PL: Nowe hasło

en: Google Fonts
pl_PL: Czcionki Google

en: Hassle-free login experience for your BuddyBoss community.
pl_PL: Zorgeloos inloggen voor uw BuddyBoss-community.

en: Help
pl_PL: Pomoc

en: Help & Troubleshooting
pl_PL: Pomoc i rozwiązywanie problemów

en: Hide Login
pl_PL: Ukryj login

en: Hide your login page
pl_PL: Ukryj swoją stronę logowania

en: Hint: The password should be at least %1$d characters long. %2$s %3$s %4$s
pl_PL: Wskazówka: Hasło powinno mieć co najmniej %1$d znaków. %2$s %3$s %4$s

en: How to Setup
pl_PL: Jak skonfigurować

en: I found a better plugin
pl_PL: Znalazłem lepszą wtyczkę

en: I no longer need the plugin
pl_PL: Nie potrzebuję już wtyczki

en: I only needed the plugin for a short period
pl_PL: Potrzebowałem wtyczki tylko przez krótki okres

en: I've already left a review
pl_PL: Zostawiłam już recenzję

en: ID of the YouTube video
pl_PL: Identyfikator filmu z YouTube

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
pl_PL: Jeśli masz chwilę, daj nam znać, dlaczego się dezaktywujesz:

en: Import
pl_PL: Importuj

en: Import / Export
pl_PL: Import / Eksport

en: Import Settings:
pl_PL: Ustawienia importu:

en: Import/Export LoginPress Settings
pl_PL: Import/eksport ustawień LoginPress

en: Import/Export your LoginPress Settings for/from other sites. This will export/import all the settings including Customizer settings as well.
pl_PL: Importuj/eksportuj ustawienia LoginPress dla/z innych witryn. Spowoduje to wyeksportowanie/zaimportowanie wszystkich ustawień, w tym ustawień programu Customizer.

en: Incorrect Password Message:
pl_PL: Nieprawidłowe hasło:

en: Incorrect Username Message:
pl_PL: Nieprawidłowa wiadomość o nazwie użytkownika:

en: Innovation
pl_PL: Innowacja

en: Input Field Background Color:
pl_PL: Kolor tła pola wejściowego:

en: Input Field Label Color:
pl_PL: Kolor etykiety pola wejściowego:

en: Input Field Label Font Size:
pl_PL: Rozmiar czcionki etykiety pola wejściowego:

en: Input Field Labels:
pl_PL: Etykiety pól wejściowych:

en: Input Field Text Color:
pl_PL: Kolor tekstu pola wejściowego:

en: Input Fields:
pl_PL: Pola wejściowe:

en: Input Text Field Margin:
pl_PL: Wprowadzanie marginesu pola tekstowego:

en: Input Text Field Radius:
pl_PL: Promień pola tekstu wejściowego:

en: Input Text Field Shadow Opacity:
pl_PL: Krycie cienia pola tekstu wejściowego:

en: Input Text Field Shadow:
pl_PL: Cień pola tekstu wejściowego:

en: Input Text Field Width:
pl_PL: Pole tekstowe wejściowe Szerokość pola tekstowego:

en: Install
pl_PL: Instaluj

en: Integrations
pl_PL: Integraties

en: Invalid Email Message:
pl_PL: Nieprawidłowa wiadomość e-mail:

en: It's a temporary deactivation. I'm just debugging an issue.
pl_PL: Jest to tymczasowa dezaktywacja, debaguję problem.

en: It's been %1$s%2$s%3$s since you last updated your password. Kindly update your password.
pl_PL: Minęło %1$s%2$s%3$s od ostatniej aktualizacji hasła. Prosimy o aktualizację hasła.

en: Kindly tell us the Plugin name.
pl_PL: Uprzejmie powiedz nam, jak nazywa się Plugin.

en: Kindly tell us the name of plugin
pl_PL: Proszę podać nazwę wtyczki

en: Kindly tell us the reason so we can improve.
pl_PL: Uprzejmie powiedz nam powód, abyśmy mogli się poprawić.

en: Language
pl_PL: Język

en: Language Switcher
pl_PL: Przełączanie języków

en: Learn More
pl_PL: Dowiedz się więcej

en: Leave A Review?
pl_PL: Podzielisz się opinią?

en: Left
pl_PL: Lewo

en: Let students log in easily and securely.
pl_PL: Laat leerlingen eenvoudig en veilig inloggen.

en: Limit Login Attempts
pl_PL: Limit prób logowania

en: Limits for login attempts
pl_PL: Limity prób logowania

en: Log In
pl_PL: Zaloguj się

en: Log in
pl_PL: Zaloguj się

en: Login Favicon:
pl_PL: Zaloguj się Favicon:

en: Login Form:
pl_PL: Formularz logowania:

en: Login Logout Menu
pl_PL: Strona logowania Meta

en: Login Logout Menu Section
pl_PL: Zaloguj się Wyloguj Sekcja Menu

en: Login Logout Menu is a handy plugin which allows you to add login, logout, register and profile menu items in your selected menu.
pl_PL: Login Logout Menu to przydatna wtyczka, która umożliwia dodawanie elementów menu logowania, wylogowania, rejestracji i profilu w wybranym menu.

en: Login Order
pl_PL: Kolejność logowania

en: Login Page Meta
pl_PL: Strona logowania Meta

en: Login Page Settings
pl_PL: Ustawienia strony logowania

en: Login Page Title:
pl_PL: Tytuł strony logowania:

[ctx: Login Redirect Roles]
en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Login Redirects
pl_PL: Przekierowania logowania

en: Login Widget
pl_PL: Widżet logowania

en: Login page title that is shown on WordPress login page.
pl_PL: Tytuł strony logowania wyświetlany na stronie logowania WordPress.

en: Login with Email Message:
pl_PL: Zaloguj się za pomocą wiadomości e-mail:

en: LoginPress - Rebranding your boring WordPress Login pages
pl_PL: LoginPress - Rebranding nudnych stron logowania WordPress

en: LoginPress Footer Text
pl_PL: LoginPress Footer Tekst LoginPress

en: LoginPress Log File Downloaded Successfully!
pl_PL: Plik dziennika LoginPress pobrany pomyślnie!

en: LoginPress Plugin by WPBrigade holds a lot of customization fields to change the layout of the login page of WordPress. You can modify the look and feel of login page completely even the login error messages, forgot error messages, registration error messages, forget password hint message and many more.
pl_PL: LoginPress Plugin firmy WPBrigade zawiera wiele pól dostosowywania, aby zmienić układ strony logowania WordPress. Możesz całkowicie zmodyfikować wygląd strony logowania, nawet komunikaty o błędach logowania, komunikaty o błędach zapomnienia, komunikaty o błędach rejestracji, komunikat o podpowiedzi do hasła i wiele innych.

en: LoginPress Settings Exported Successfully!
pl_PL: Ustawienia LoginPress wyeksportowane pomyślnie!

en: LoginPress Settings Imported Successfully.
pl_PL: Ustawienia LoginPress zaimportowane pomyślnie.

en: LoginPress integrates with the most popular WordPress plugins to enhance your login experience. Our Social Login, CAPTCHA and Limit Login Attempts features among others are easily integrated into these platforms, helping you streamline user access and enhance security.
pl_PL: LoginPress integreert met de populairste WordPress-plugins om je inlogervaring te verbeteren. Onze functies, waaronder Social Login, CAPTCHA en Limit Login Attempts, zijn eenvoudig te integreren in deze platforms, waardoor je de gebruikerstoegang kunt stroomlijnen en de beveiliging kunt verbeteren.

en: Logo Hover Title:
pl_PL: Tytuł najechania na logo:

en: Logo Image:
pl_PL: Obraz logo:

en: Logo Title:
pl_PL: Tytuł logo:

en: Logout Message:
pl_PL: Wyloguj wiadomość:

en: Lost Password
pl_PL: Utracone hasło

en: Lost Password Text:
pl_PL: Zagubiony tekst hasła:

en: Lost Password URL
pl_PL: Adres URL utraconego hasła

en: Lost Your Password Text
pl_PL: Tekst hasła został utracony

en: Lost your password?
pl_PL: Zapomniałeś hasła?

en: Love Position:
pl_PL: Pozycja miłosna:

en: Maybe Later
pl_PL: Może później

en: Medium
pl_PL: Średni

en: Message Field Background Color:
pl_PL: Kolor tła pola komunikatu:

en: Message Field Border: ( Example: 1px solid #00a0d2; )
pl_PL: Granica pola wiadomości: ( Przykład: 1px ciało stałe #00a0d2; )

en: Minimum Password Strength
pl_PL: Minimalna siła hasła

en: Mobile Background Image:
pl_PL: Obraz tła dla urządzenia mobilnego:

en: Month
pl_PL: Miesiąc

en: Months
pl_PL: Miesiące

en: Muted Video?
pl_PL: Wyciszone wideo?

en: Never show again
pl_PL: Nigdy nie pokazuj ponownie

en: No More Manual Login
pl_PL: Koniec z ręcznym logowaniem

en: No need to deactivate this LoginPress Core version. Pro version works as an add-on with Core version.
pl_PL: Nie ma potrzeby wyłączania tej wersji LoginPress Core. Wersja Pro działa jako dodatek do wersji Core.

en: Nonce verification failed
pl_PL: Weryfikacja nonce nie powiodła się

en: Object Position:
pl_PL: Pozycja obiektu:

en: Only Email Address
pl_PL: Tylko adres e-mail

en: Only Username
pl_PL: Tylko nazwa użytkownika

en: Other
pl_PL: Inne

en: Password
pl_PL: Hasło

en: Password Label:
pl_PL: Etykieta hasła:

en: Password Reset Duration
pl_PL: Czas resetowania hasła

en: Password Reset For
pl_PL: Resetowanie hasła dla

en: Password Reset Form
pl_PL: Formularz resetowania hasła

en: Password Strength Meter
pl_PL: Miernik siły hasła

en: Password Strength Options
pl_PL: Opcje siły hasła

en: Password must be at least %d characters long.
pl_PL: Hasło musi mieć co najmniej %d znaków.

en: Password must contain at least one both upper and lower case letters.
pl_PL: Hasło musi zawierać co najmniej jedną wielką i małą literę.

en: Password must contain at least one integer number.
pl_PL: Hasło musi zawierać co najmniej jedną liczbę całkowitą.

en: Password must contain at least one special character.
pl_PL: Hasło musi zawierać co najmniej jeden znak specjalny.

en: Passwords Don't match:
pl_PL: Hasła nie pasują:

en: Persona
pl_PL: Osoba

en: Photographers
pl_PL: Fotografowie

en: Please activate your license key.
pl_PL: Proszę aktywować klucz licencyjny.

en: Please enable Captcha first.
pl_PL: Schakel eerst Captcha in.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
pl_PL: Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.

en: Plugin Actions
pl_PL: Akcje wtyczki

en: Powered by WordPress
pl_PL: Obsługiwane przez WordPress

en: Powered by:
pl_PL: Obsługiwany przez:

en: Quick feedback about %s
pl_PL: Szybka informacja zwrotna na temat %s

en: Quick feedback about LoginPress
pl_PL: Szybka informacja zwrotna na temat LoginPress

en: Quick, secure logins for your WooCommerce store.
pl_PL: Snelle en veilige logins voor uw WooCommerce-winkel.

en: Radius:
pl_PL: Promień:

en: Rate
pl_PL: Ocena

en: Redirect users based on their roles and specific usernames. This is helpful, If you have an editor and want to redirect him to his editor stats page. Restrict your subscribers, guests or even customers to certain pages instead of wp-admin. This add-on has a cool UX/UI to manage all the login redirects you have created on your site.
pl_PL: Przekierowuj użytkowników na podstawie ich ról i określonych nazw użytkowników. Jest to pomocne, jeśli masz redaktora i chcesz go przekierować na jego stronę statystyk edytora. Ogranicz swoich subskrybentów, gości, a nawet klientów do określonych stron zamiast wp-admin. Ten dodatek ma fajny UX / UI do zarządzania wszystkimi przekierowaniami logowania utworzonymi w Twojej witrynie.

en: Redirects users based on their roles. This is helpful, If you have an editor and want to redirect him to his editor stats page. Restrict your subscribers, guests or even customers to certain pages instead of wp-admin. This add-on has a cool UX/UI to manage all the login redirects you have created on your site.
pl_PL: Przekierowuje użytkowników na podstawie ich ról. Jest to pomocne, jeśli masz redaktora i chcesz przekierować go na stronę statystyk redaktora. Ogranicz swoich subskrybentów, gości, a nawet klientów do określonych stron zamiast wp-admin. Ten dodatek ma fajny UX/UI do zarządzania wszystkimi przekierowaniami logowania, które utworzyłeś na swojej stronie.

en: Register
pl_PL: Zarejestruj się

en: Register For This Site
pl_PL: Zarejestruj się na tej witrynie

en: Register Form
pl_PL: Formularz rejestracyjny

en: Registration Form
pl_PL: Formularz rejestracyjny

en: Registration confirmation will be emailed to you.
pl_PL: Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane do Ciebie e-mailem.

en: Related Post Thumbnails plugin is for those who want the showcase of their related posts after the post detail. The plugin allows customizing thumbnail sizes, display settings, and type of relations. The plugin is using original WordPress taxonomy. It returns generated HTML, that is essential for page load speed of blogs that use many Javascript widgets.
pl_PL: Wtyczka Related Post Thumbnails jest przeznaczona dla tych, którzy chcą zaprezentować swoje powiązane posty po szczegółach postu. Wtyczka umożliwia dostosowanie rozmiarów miniatur, ustawień wyświetlania i rodzaju relacji. Wtyczka używa oryginalnej taksonomii WordPress. Zwraca wygenerowany kod HTML, który jest niezbędny do szybkości ładowania strony blogów korzystających z wielu widżetów JavaScript.

en: Related Posts
pl_PL: Powiązane wpisy

en: Remember Me
pl_PL: Zapamiętaj mnie

en: Remember Me Font Size:
pl_PL: Zapamiętaj "Me Font Size":

en: Remember me Label Color:
pl_PL: Zapamiętaj mnie, Label Color:

en: Remove
pl_PL: Usuń

en: Remove Settings On Uninstall
pl_PL: Usuń ustawienia po odinstalowaniu

en: Remove Settings On Uninstall For Pro
pl_PL: Usuń ustawienia podczas odinstalowywania dla wersji Pro

en: Require numbers.
pl_PL: Wymagaj liczb.

en: Require special characters like ! " ? $ % ^ & *
pl_PL: Wymagaj znaków specjalnych, takich jak ! " ? $ % ^ & *

en: Require upper and lower case letters.
pl_PL: Wymagane są wielkie i małe litery.

en: Reset customizer settings
pl_PL: Resetowanie ustawień konfiguratora

en: Right
pl_PL: Prawo

en: Secure digital purchases with login enhancements.
pl_PL: Veilige digitale aankopen met verbeterde login.

en: Select File
pl_PL: Wybierz plik

en: Select Image
pl_PL: Wybierz obraz

en: Select Position:
pl_PL: Wybierz pozycję:

en: Select Text Decoration:
pl_PL: Wybierz dekorację tekstu:

en: Select Video
pl_PL: Wybierz video

en: Select a file and click on Import to start processing.
pl_PL: Wybierz plik i kliknij przycisk Importuj, aby rozpocząć przetwarzanie.

en: Session Expire
pl_PL: Wygaśnięcie sesji

en: Set the duration in days after which the user will be forced to change password again. e.g 10.
pl_PL: Ustaw czas trwania w dniach, po którym użytkownik będzie zmuszony do ponownej zmiany hasła. np. 10.

en: Set the margin values.
pl_PL: Ustaw wartości margin.

en: Set the minimum password length. e.g: 8
pl_PL: Ustaw minimalną długość hasła, np.: 8

en: Set the padding values.
pl_PL: Ustaw wartości padding.

en: Set the session expiration time in minutes. e.g: 10
pl_PL: Ustaw czas wygaśnięcia sesji w minutach. np.: 10

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Shadow Opacity:
pl_PL: Krycie cienia:

en: Shadow:
pl_PL: Cień:

en: Shopping
pl_PL: Zakupy

en: Show some Love. Please help others learn about this free plugin by placing small link in footer. Thank you very much!
pl_PL: Pokaż trochę miłości. Pomóż innym dowiedzieć się o tej darmowej wtyczce, umieszczając mały link w stopce. Dziękuję bardzo!

en: Simplify learning access with our login tools.
pl_PL: Maak de toegang tot uw leeromgeving eenvoudiger met onze inloghulpmiddelen.

en: Skip & Deactivate
pl_PL: Pomiń i dezaktywuj

en: Skip This Step
pl_PL: Pomiń ten krok

en: Social Login
pl_PL: Logowanie społecznościowe

en: Social login from LoginPress is an add-on which provides facility your users to log in and Register via Facebook, Google, and Twitter. This add-on will eliminate the Spam and Bot registrations. This add-on will help your users to hassle-free registrations/logins on your site.
pl_PL: Social login from LoginPress to dodatek, który zapewnia użytkownikom możliwość logowania się i rejestrowania za pośrednictwem Facebooka, Google i Twittera. Ten dodatek wyeliminuje rejestracje spamu i botów. Ten dodatek pomoże użytkownikom bezproblemowo rejestrować się/logować na Twojej stronie.

en: Social login from LoginPress is an add-on which provides facility your users to login and Register via Facebook, Google and Twitter. This add-on will eliminate the Spam and Bot registrations. This add-on will help your users to hassle free registrations/logins on your site.
pl_PL: Logowanie społecznościowe z LoginPress to dodatek, który umożliwia użytkownikom logowanie się i rejestrację za pośrednictwem Facebooka, Google i Twittera. Ten dodatek wyeliminuje rejestracje spamu i bota. Ten dodatek pomoże użytkownikom w bezproblemowej rejestracji / logowaniu się na Twojej stronie.

en: Something went wrong in loading the Add-Ons, Try again later!
pl_PL: Coś poszło nie tak podczas ładowania dodatków, spróbuj ponownie później!

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
pl_PL: Niestety, nie masz uprawnień do edycji tego elementu.

en: Space Bottom:
pl_PL: Spacja na dole:

en: Startup
pl_PL: Uruchomienie

en: Submit & Deactivate
pl_PL: Wyślij i dezaktywuj

en: Support
pl_PL: Wsparcie

en: Sure! I'd love to!
pl_PL: Jasne! Z chęcią!

en: Text Font Size:
pl_PL: Rozmiar czcionki tekstowej:

en: Text Size:
pl_PL: Rozmiar tekstu:

en: The LoginPress CAPTCHA feature lets you easily integrate different types of CAPTCHA services into your login and registration forms. CAPTCHA types offered include Google reCAPTCHA, hCAPTCHA, and other widely used CAPTCHA services. This feature helps prevent spam, bot attacks, and authorized access, ensuring a more secure user experience.
pl_PL: Funkcja CAPTCHA LoginPress pozwala na łatwą integrację różnych typów usług CAPTCHA z formularzami logowania i rejestracji. Oferowane typy CAPTCHA obejmują Google reCAPTCHA, hCAPTCHA i inne powszechnie używane usługi CAPTCHA. Ta funkcja pomaga zapobiegać spamowi, atakom botów i autoryzowanemu dostępowi, zapewniając bezpieczniejsze środowisko użytkownika.

en: The plugin broke my site
pl_PL: Wtyczka uszkodziła moją stronę

en: The plugin suddenly stopped working
pl_PL: Wtyczka nagle przestała działać

en: The server response is empty
pl_PL: Odpowiedź serwera jest pusta

en: The server response was invalid (code %s)
pl_PL: Błąd: nieprawidłowa odpowiedź serwera (kod %s)

en: Themes
pl_PL: Motywy

en: Third Party login access
pl_PL: Dostęp do logowania przez osoby trzecie

en: This LoginPress add-on is a widget you can use into your blog sidebar. It uses an Ajax way to login via the sidebar. You may need to know HTML/CSS to give it style according to your site even we have styled it in general.
pl_PL: Ten dodatek LoginPress to widget, którego możesz użyć w pasku bocznym swojego bloga. Używa on metody Ajax do logowania się przez pasek boczny. Możesz potrzebować znajomości HTML/CSS, aby nadać mu styl zgodny z Twoją witryną, nawet jeśli nadaliśmy mu ogólny styl.

en: This LoginPress add-on lets you (Administrator) generates a unique URL for your certain users who you dont want to provide a password to login to your site. This Pro add-on gives you a list of all the users who you have given auto-generated login links. You can disable someones access and delete certain users.
pl_PL: Ten dodatek LoginPress pozwala Ci (Administratorowi) generować unikalny adres URL dla określonych użytkowników, którym nie chcesz podawać hasła do logowania się do Twojej witryny. Ten dodatek Pro daje Ci listę wszystkich użytkowników, którym podałeś automatycznie generowane linki logowania. Możesz wyłączyć dostęp danej osoby i usunąć określonych użytkowników.

en: This LoginPress add-on lets you (Adminstrator) generates a unique URL for your certain users who you don't want to provide a password to login into your site. This Pro add-on gives you a list of all the users who you have given auto generated login links. You can disable someones access and delete certain users.
pl_PL: Ten dodatek LoginPress pozwala (Adminstrator) wygenerować unikalny adres URL dla niektórych użytkowników, którzy nie chcą podawać hasła do logowania się do Twojej witryny. Ten dodatek Pro zawiera listę wszystkich użytkowników, którym nadano automatycznie wygenerowane linki logowania. Możesz wyłączyć komuś dostęp i usunąć określonych użytkowników.

en: This LoginPress add-on lets you change the login page URL to anything you want. It will give a hard time to spammers who keep hitting to your login page. This is helpful for Brute force attacks. One caution to use this add-on is you need to remember the custom login url after you change it. We have an option to email your custom login url so you remember it.
pl_PL: Ten dodatek LoginPress pozwala zmienić adres URL strony logowania na cokolwiek chcesz. Będzie to trudne dla spamerów, którzy nadal trafiają na twoją stronę logowania. Jest to pomocne w przypadku ataków siłowych. Jedną z przestrog związanych z korzystaniem z tego dodatku jest to, że musisz zapamiętać niestandardowy adres URL logowania po jego zmianie. Mamy opcję wysłania e-mailem niestandardowego adresu URL logowania, abyś go zapamiętał.

en: This section helps you to easily Customize the login form elements whether they are form labels, fields or backgrounds.
pl_PL: Ta sekcja ułatwia dostosowywanie elementów formularza logowania, niezależnie od tego, czy są to etykiety formularzy, pola czy tła.

en: This section helps you to easily Customize the login form input field elements.
pl_PL: Ta sekcja pomaga w łatwym dostosowywaniu elementów pola wejściowego formularza logowania.

en: This section helps you to easily Customize the login form input field labels.
pl_PL: Ta sekcja pomaga w łatwy sposób dostosować etykiety pól wejściowych formularza logowania.

en: To Enable password strength setting on password field.
pl_PL: Aby włączyć ustawienie siły hasła w polu hasła.

en: Top
pl_PL: Szczyt

en: UPGRADE NOW
pl_PL: UAKTUALNIJ TERAZ

en: Unauthorized action
pl_PL: Nieautoryzowane działanie

en: Uninstall
pl_PL: Odinstaluj

en: Unit
pl_PL: Jednostka

en: Unlock Premium Feature
pl_PL: Odblokuj funkcje premium

en: Updates, Announcement, Marketing. No Spam, I promise.
pl_PL: Aktualizacje, ogłoszenia, marketing. Nie ma Spamu, obiecuję.

en: Upgrade
pl_PL: Aktualizuj

en: Upgrade LoginPress Addons!
pl_PL: Uaktualnij dodatki LoginPress!

en: Upgrade to Pro%1$s for More Features%2$s
pl_PL: Uaktualnij do wersji Pro%1$s aby uzyskać więcej funkcji%2$s

en: Upgrade%1$s to Pro%2$s
pl_PL: Uaktualnij%1$s do wersji Pro%2$s

en: Use WordPress default lost password URL instead of WooCommerce custom lost password URL.
pl_PL: Użyj domyślnego adresu URL utraconego hasła WordPress zamiast niestandardowego adresu URL utraconego hasła WooCommerce.

en: Username
pl_PL: Nazwa użytkownika

en: Username Already Exist Message:
pl_PL: Nazwa użytkownika Już istniejąca wiadomość:

en: Username Label:
pl_PL: Nazwa użytkownika Etykieta:

en: Username or Email Address
pl_PL: Nazwa użytkownika lub adres e-mail

en: Validating the license key is mandatory to use automatic updates and receive plugin support.
pl_PL: Weryfikacja klucza licencyjnego jest obowiązkowa, aby móc korzystać z automatycznych aktualizacji i otrzymywać wsparcie dla wtyczek.

en: Video Size:
pl_PL: Rozmiar wideo:

en: Video: %s
pl_PL: Wideo: %s

en: Vote!
pl_PL: Głosuj!

en: We hope you've enjoyed using LoginPress! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
pl_PL: Mamy nadzieję, że podobało Ci się korzystanie z LoginPress! Czy rozważyłbyś pozostawienie nam opinii na WordPress.org?

en: Wedding
pl_PL: Ślub

en: Wedding #2
pl_PL: Ślub #2

en: Welcome Message on Login Page:
pl_PL: Wiadomość powitalna na stronie logowania:

en: Welcome Message on Lost Password:
pl_PL: Wiadomość powitalna o utraconym haśle:

en: Welcome Message on Registration:
pl_PL: Wiadomość powitalna o rejestracji:

en: Welcome Messages
pl_PL: Wiadomości powitalne

en: Welcome to LoginPress
pl_PL: Witamy w LoginPress

en: What permissions are being granted?
pl_PL: Jakie uprawnienia są przyznawane?

en: What's the plugin's name?
pl_PL: Jak nazywa się ta wtyczka?

en: WooCommerce Reset Form
pl_PL: Formularz resetowania WooCommerce

en: Would you like to share what's other reason?
pl_PL: Czy chciałbyś podzielić się innym powodem?

en: Writers
pl_PL: Pisarzy

[ctx: Wrong YouTube Video ID (Customizer)]
en: Wrong YouTube Video ID
pl_PL: Nieprawidłowy identyfikator filmu w YouTube

en: Year
pl_PL: Rok

en: Years
pl_PL: Lata

en: You have a lifetime license, it will never expire.
pl_PL: Masz dożywotnią licencję, nigdy nie wygaśnie.

en: You have already set your own password, use the password you have already set to login.
pl_PL: Ustawiłeś już swoje własne hasło, użyj ustawionego wcześniej hasła do logowania.

en: You need to activate your license to download the following add-ons.
pl_PL: Musisz aktywować licencję, aby pobrać następujące dodatki.

en: You need to upgrade to LoginPress Pro to access these add-ons.
pl_PL: Musisz uaktualnić do LoginPress Pro, aby uzyskać dostęp do tych dodatków.

en: YouTube video ID is correct though the Live Preview is not supported. The video on the %1$slogin page%2$s can be checked, once it is published.
pl_PL: Identyfikator filmu YouTube jest poprawny, ale podgląd na żywo nie jest obsługiwany. Film na %1$sstronie logowania%2$s można sprawdzić po opublikowaniu.

en: Your (%2$s) license key is valid until %1$s.
pl_PL: Twój klucz licencyjny (%2$s) jest ważny do %1$s.

en: Your License Key isn't valid
pl_PL: Twój klucz licencyjny jest nieprawidłowy

en: Your Profile Overview
pl_PL: Przegląd Twojego profilu

en: Your Site URL, WordPress & PHP version, plugins & themes. This data lets us make sure this plugin always stays compatible with the most popular plugins and themes.
pl_PL: Twój adres URL witryny, wersja WordPress & PHP, wtyczki i motywy. Dane te pozwalają nam upewnić się, że wtyczka ta zawsze pozostaje kompatybilna z najpopularniejszymi wtyczkami i tematami.

en: Your Website Overview
pl_PL: Przegląd Twojej strony internetowej

en: Your license key has been expired on %1$s.
pl_PL: Twój klucz licencyjny wygasł %1$s.

en: Your name and email address.
pl_PL: Twoje imię i nazwisko oraz adres e-mail.

en: Your password has been reset.
pl_PL: Twoje hasło zostało zresetowane.

en: [ @,#,$,% etc ] At least one special character.
pl_PL: [ @,#,$,% itd. ] Co najmniej jeden znak specjalny.

en: [0-9] At least one integer number.
pl_PL: [0-9] Co najmniej jedna liczba całkowita.

en: [a-z | A-Z] At least one lower & upper case character.
pl_PL: [a-z | A-Z] Co najmniej jeden znak mały i wielki.

en: and LoginPress page
pl_PL: i strona LoginPress

en: f you’ve found a bug or have a feature request, let us know via our %1$sissue submission form%2$s!
pl_PL: jeśli znalazłeś błąd lub masz prośbę o nową funkcję, daj nam znać za pomocą %1$sformularza zgłaszania problemów%2$s!

[ctx: site]
en: &larr; Go to %s
pl_PL: &larr; Przejdź do %s

en: to LoginPress Pro 3.0
pl_PL: do LoginPress Pro 3.0

en: © %1$s %2$s, All Rights Reserved.
pl_PL: © %1$s %2$s, Wszelkie prawa zastrzeżone.
